Dr. Zámori Csaba

Zsenge tizenéves koromban, az ötvenes évek elején ismerkedtem meg a fotózás alapjaival. Apám ifjúkori hobbiját folytattam a húszas években gyártott Voigtlander géppel. Majd úttörőházi fotószakkör, laborismeretek következtek. Mint középiskolás gyakorta látogattam az Építők üzemi fotólaborját, de sajnos egyetemi éveim alatt ennek vége szakadt.

Sebészi ténykedésem négy évtizede alatt Európa országait bejárva megmaradtam az úti fotózás mellett. Ma is legszívesebben ezt művelem, újdonságként digitális technikával.

A Székely Aladár Fotóklub munkájába nyugdíjba vonulásom után kapcsolódtam be, ekkor szereztem tudomást létezéséről. A klubtársak fotói között olykor az enyémek is megjelennek egy-egy kiállításon.